בית משפט מחוי מרכז. צילום: לדעת

הבוקר הוסכם בבית המשפט: חתונת ויז’ניץ לא תיערך במתנס

הבוקר נערך דיון בבית המשפט ובמהלכו הוברר כי העירייה והעותרים נגדה הסכימו כי לא תיערך חתונת ויז'ניץ -מרכז' במתנס, וכי לא ייערכו גם בעתיד אירועים דומיים. כל הפרטים בפרסום ראשון.

העירייה החליטה כי לא תתקיים חתונת ויז’ניץ- מרכז שתוכננה לשבוע הבא באודיטוריום (המתנס) בעיר. ההחלטה התקבלה בעקבות בקשה בהולה למתן צו ביניים בעתירה מנהלית שהגיש שלשום (רביעי) חבר מועצת העיר איציק חלה, וקבוצה של תושבי האזור שעתרו באמצעות עו”ד יחיאל ועקנין. בבקשה נכתב כי בית המשפט מתבקש לתת צו ביניים בדחיפות כנגד העירייה, או מי מטעמה לקיים את אירוע החתונה באודיטוריום העירוני בשבוע הבא. כמו כן התבקש בית המשפט לתת צו ביניים להורות על ביטול ההחלטה שהתקבלה במועצת העירייה בתחילת השבוע, להגדיר את ליל החתונה כ’לילה לבן’, שמשמעותו מתן היתר להקמת רעש והפרעה לשכנים.

בעתירה הוסבר כי הדחיפות שבמתן צו הביניים, היא בשל הכוונה לקיים את החתונה בשבוע הבא, פחות משבוע ממועד הגשת הבקשה. ועל כן, מתוך רצון לאפשר לזוג הצעיר להתארגן למצוא מקום חלופי תוך מינימום עוגמת נפש, יש צורך בצו הביניים שיבהיר כי עליהם להתארגן בהתאם.

העותרים כתבו כי למען הזהירות צורפו החתן והכלה כמשיבים פורמליים, ומבקשים מבית המשפט להורות לעירייה שקיימה את ההתקשרות עם החתן והכלה או מי מטעמם להמציא את העתירה לידיהם או למסור את פרטיהם לידי העותרים לצורך המצאת העתירה.

במהות העתירה נכתב כי העירייה שבתחומה מתגוררים 50 אלף תושבים, בוחרת למרר את חיי התושבים בקיום אירועי שמחות המוניים הנמשכים עד לשעות הבוקר המוקדמות, בהשתתפות אלפים רבים של משתתפים בתוך שכונה צפופה, תוך הקמת רעש והפרעה למנוחה ושיבוש חיי התושבים שבאזור. לשם כך מזכירים בעתירה את אירועי חתונות העבר שגרמו עגת נפש רבה, כאשר מוזיקה רבת עוצמה הפריעה לשנת הלילה שלהם ושל ילדיה, לצד מאות רכבים של אורחים שחסמו את הרחובות הצרים והחניות הפרטיות של התושבים.

לטענת העותרים, העירייה פעלה בחוסר סמכות כאשר אישרה בהחלטת המועצה בתחילת השבוע, את קיומם של שני ‘לילות לבנים’ בניגוד להוראות שמאפשרות קיומו של ‘לילה לבן’ אחד בשנה בלבד.

עוד נכתב בעתירה כי העותרים פנו לעירייה והתריעו שלא תעלה לדיון בישיבת המועצה את ההחלטה על קיום שני לילות לבנים ואת ההחלטה שאחד מהם ישמש לחתונה באודיטוריום.

בית המשפט שהורה לעותרים להעביר את העתירה לידי העותרים הודיעו לבית המשפט אתמול כי לא הצליחו לאתר את כתובתם ופרטיהם של החתן והכלה, אולם איתרו את הגורם שהזמין את האירוע. עוד הוברר בהודעה זו שהוגשה אתמול לבית המשפט, כי גורמים בחסידות ויז’ניץ פנו לעורכי הדין של העותרים, ושטחו התנגדותם לירוף נכד האדמו”ר כמשיב לעתירה. לדבריהם מדובר בפגיעה קשה באדמו”ר וכי לא יתכן שהנ”ל יצורפו לעתירה. עוד טענו כי לא החתן והכלה הזמינו את האירוע, אלא נציג חסידות בעיר אלעד. עורך הדין של העותרים הסביר להם כי העותרים מחוייבים לצרף לעתירה כמשיבים את כל מי שעלול להיפגע מההליך.

בעקבות קבלת מידע אודות העמותה של ויז’ניץ וההסכמות שעליהם הגיעו, ביקש עו”ד ועקנין מבית המשפט למחוק את שמם של החתן והכלה מהעתירה כ’משיבים’.
הבוקר בשעה 11 נערך דיון בבית המשפט המחוזי מרכז, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, בו נתן החלטתו ובה נכתב כי העירייה הגיע עם העותרים להסכמה שבכללן ביטול ההחלטה אודות האירוע, וממילא ביטולו של האירוע באולם, וכן התחייבות שלא לקיים בעתיד אירועי שמחות באולמות ומתקנים המנוהלים על ידי העירייה. עוד כתב השופט בהחלטתו כי התברר שלא בוצעה המצאת העתירה לחתן ולכלה, שאין מחלוקת שהם צד דרוש לעתירה כמי שעלול להיפגע מסעד שיפוטי וייפגע בירור מן ההסכמות, אולם אין פרטים לביצוע ההמצאה, על כן ביקשו העותרים את מחיקתם מהעתירה.

אולם קבע השופט כי לאור האמור, קבלת הבקשה למחיקתם בהעדר המצאה של העתירה אליהם, אינה מאפשרת את מתן פסק הדין הפוגע בזכויותיהם, בלי שניתנה להם אפשרות להשמיע את עמדתם. “בנסיבות אלו בהיעדר המצאה כדין, ומשיש הסכמות בין העותרים והעירייה שחזקה כי יקיימו את התחייבויותיהם המפורטות בהסכמות אלו ומבלי שיש בכך משום נקיטת עמדה בעניין זכויות צדדיים שלישיים העתירה נמחקת”. בהסכמת הצדדים הוחלט כי העירייה תשלם לעותרים סך של 10,000 שקל בגין הוצאות משפט וכשר טרחת עורך דין.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן